Opal

BIŻUTERIA SREBRNA Z OPALEM SZLACHETNYM
W naszych pracowniach tworzymy wyjątkową biżuterię srebrną z opalami (nie tylko szlachetnymi), które sami szlifujemy. Następnie oprawiamy je w polskie srebro próby 925. Stosujemy tradycyjne metody obróbki srebra.
Opal to niewątpliwie jeden z najbardziej urzekających kamieni. Szlachetne odmiany przykuwają uwagę mleczną głębią, w której igrają tajemniczo wielobarwne ogniki. Gdy je obracamy, rozbłyskują karnawałową grą świateł, sprawiając, że nie możemy oderwać od nich wzroku. Im dłużej przyglądamy się opalom szlachetnym, tym większej nabieramy pewności, że w ich środku odbywa się coś magicznego.
WŁAŚCIWOŚCI I ZNACZENIE OPALU
Opale znane są już od czasów starożytnych. Pliniusz Starszy w Historii Naturalnej pisał, że w kamieniach tych „można zobaczyć żywy ogień rubinu, wspaniałą purpurę ametystu, morską zieleń szmaragdu i wszystko to zjednoczone w niezwykłej mozaice światła”. Od wieków opalom przypisuje się moc pokonywania chorób oczu. Uważa się też, że mogą przyczynić się do poprawy wzroku. Różowy opal symbolizuje uczucia wyższe i pomaga zwalczać choroby serca. Według ezoteryków opal sprzyja osobom, które chcą uporać się z trudną przeszłością, pogodzić się z dawnymi porażkami i zacząć swoje życie od nowa.
ZNAK ZODIAKU: WAGA, KOZIOROŻEC

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7